بیشتر بدانیم
 
بیشتر از دیگران بدانید، بیشتر از دیگران کار کنید، کمتر انتظار داشته باشید. (ویلیام شکسپیر )
ایسنا: يك سايت آلماني هتل‌هاي خاص جهان را معرفي كرد. سايت آلماني «آخرين دقيقه» كه يكي از سايت‌هاي فعال در حوزه صنعت گردشگري است در گزارشي به معرفي هتل‌هاي خاص جهان پرداخته است.
بر اين اساس هتل «ريتس کارلتن» در «هنگ‌ کنگ» با 118 طبقه مرتفعترين هتل جهان است. اين هتل همچنين در ارتفاع 500 متري فضاي آرامش‌بخشي براي شنا کردن مهمانان فراهم كرده است.

كوچكترين هتل جهان نيز هتلي به نام «پونتا گرانده» در ساحل يکي از جزاير «قناري» در كشور اروپايي «اسپانيا» است. اين هتل سه ستاره در ساختماني برجاي مانده از قرن هفدهم ميلادي راه‌اندازي شده ساخته شده و داراي رستوراني کوچک و چهار اتاق است.

اما بزرگترين هتل جهان با بيشترين تعداد اتاق هتلي در «لاس‌وگاس» كشور «آمريكا» به نام «والنتين» است كه 7000 اتاق دارد.

همچنين باريکترين هتل جهان با عرض سه متر در شهر «پراگ» در «جمهوري چک» واقع شده است. اين هتل كه در ساختماني برجاي مانده از قرن چهاردهم ميلادي راه‌اندازي شده، «کلمنتين اولد توان» نام دارد.

از سوي ديگر گرانترين سوئيت جهان در هتل پنج ستاره «پرزيدنت ويلسون» در شهر «ژنو» كشور اروپايي «سوئيس» قرار دارد. اين سوئيت با امكاناتي از جمله 12 اتاق، ميز بيليارد، باشگاه ورزشي، استخر و بالکن رو به دريا 1600 متر مربع مساحت دارد و هزينه يک شب اقامت در آن 40 هزار يورو است.

در همين حال هتل «برج العرب» در «دبي» در «امارات متحده عربي» بدليل بالاترين کيفيت در سرويس‌دهي به مسافران با ارتفاع 300 متر يك هتل هفت ستاره به شمار مي‌رود.

در نهايت هتلي «آدم و حوا» در كشور «تركيه» نيز با داشتن استخري به طول 140 متر دارد که دو برابر استخرهاي استاندارد در مسابقت المپيک است، يكي از هتل‌هاي خاص جهان به شمار مي‌رود.

نوشته شده در تاريخ دوشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۰ توسط امیرعلی خمسه